Ankamar Ekonomi Marketleri

man

Hakkımızda

Dinçsoy Ticaret olarak ticaret hayatımız, babamız İsmet DİNÇSOY ’un başlattığı çalışmalar ile başladı. Tarımsal konulardan inşaat malzemelerine, gıda sektöründen temizlik sektörüne kadar birçok konu da satış ve pazarlama alanında faaliyetlerimiz oldu. 4,5 yıl öncesinde ANKAMAR AVM’nin temellerini atmaya başladık.

       Mevcuttaki mahalli marketimizi öncelikle büyütmeyi, sonrasında daha iyi bir bölgede ve metrekarede yapmayı planladık. Marketin kurulacağı yeri ayarladıktan sonra isminin ne olacağını düşündük. Yaptığımız istişareler ve değerlendirdiğimiz isimler içinde marketimizin ismini Bulancak’ta ikamet eden ve bizim için manevi değeri değeri sonsuz olan Nuri Bey hocamızın anlatımı ve tavsiyesi ile Anka kuşundan esinlenerek ANKAMAR  olmasına karar verdik. Anka kuşu efsanesini çoğunuz bilirsiniz.. Bolluk ve bereketin simgesi olması, bilge olması, her akşam ölüp sabah kendi küllerinden yeniden doğan ve dünyanın var oluşundan bu yana yaşadığı var sayılan ve yine aynı zamanda tüm dinlerde adı geçen bir kuştur. Anka kuşunun bize ve müşterilerimize efsanedeki gibi bolluk ve bereket getirmesi dileğiyle süpermarketimizin  tabela ismini ANKAMAR olarak belirledik.

           Bir aile şirketi olarak kurduğumuz Dinçsoy Ticaret, Süleyman, Hasan, Emin, Ahmet Dinçsoy kardeşler arasındaki iş paylaşımı ile idare edilmekte iken bugün 10 şubesi, 500 personeli olan bir zincir market haline geldi.